Solární systémy, solární panely, solární kolektory, kotlíková dotace, vodoinstalatárství, topenářství Olomouc, Prostějov


Přejdi na obsah

Kolektory

KomponentyDeskový kolektor SUNTIME 2.1
technické parametry


Srdcem kolektoru SUNTIME je celoměděný pájený absorbér (jímací plocha kolektoru) s vysoceselektivním povrchem Eta+® (zaručena 95% přeměna slunečního záření na teplo a max. 4% ztráty sáláním).

Rám kolektoru je vyroben z hliníkových eloxovaných profilů, které svým tvarem nevyžadují použití dalších, tzv. zasklívacích profilů. Konstrukce rámu zabraňuje zachytávání sněhu na čelní ploše, což podstatně zvyšuje solární zisk v zimním období. Čelní plocha je zasklena 4 mm silným solárním kaleným sklem. Pro snížení tepelných ztrát má SUNTIME izolovanou zadní stěnu minerální vatou o tloušťce 30 mm a PUR deskou o tloušťce 20 mm. Boční stěny jsou izolovány minerální vatou o tloušťce 20 mm. K napojení SUNTIME do solárního okruhu slouží měděné trubky o průměru 22 mm.

Trubicový vakuový kolektor Westech
SP-S58/1800A - Technické parametry , uživatelský manuál

Jedná se o vysoce účinný solární kolektor s minimální životností 15 let. S tímto kolektorem dosáhnete maximálního výkonu a trvale nejvyšších solárních zisků (především v zimním, jarním a podzimním období; v létě nižší přebytky). Díky ztv. "suchému napojení" trubic systémem Plug-in (nepřímý ohřev) se vyznačuje tento kolektor vysokou provozní bezpečností. Solární kolektor typu "HEAT PIPE" je uzavřený, což znamená, že teplonosná kapalina cirkuluje ve sběrači kolektoru a necirkuluje v samostatných trubicích. Jednoduchá a ekonomicky nenáročná výměna trubice je jednou z mnoha výhod, kterými disponuje tento typ kolektoru.
Další velkou výhodou tohoto kolektoru je, že přijímá i difuzní záření, tudíž ikdyž je nebe zatažené, systém funguje. Díky trubicím je také schopen přijímat záření z více úhlů, než je tomu u plochých kolektorů. Takto kolektor může pracovat již od východu až do západu slunce a pohlcovat záření ze všech stran, včetně odrazů.

Nosná konstrukce je vyrobena z kvalitního nerezového materiálu INOX, což zaručuje dlouhou životnost bez povrchových ochran (nátěrů). Variabilita a nízká hmotnost jednotlivých dílů kolektoru zaručuje velmi rychlou a jednoduchou instalaci. Jako příslušenství solárního kolektoru je upevňovací nerezová konstrukce pro rovné střechy nebo žárově pozinkované háky pro instalaci na šikmé střechy.Plochý solární kolektor TS 300 - technický list

Nejpoužívanější plochý solární kolektor s trubkovými vývody pro spojování pájením nebo přírubovými spoji, který je určený pro vertikální montáž v solárních systémech s nucenou cirkulací oběhovým čerpadlem. Sestává z kompaktní lisované skříně, ve které je pomocí zasklívacího rámu z nekorodujících hliníkových profilů upevněno bezpečnostní solární sklo. Lamely absorbéru z tvarovaného Al-Mg plechu s vysokoselektivní konverzní vrstvou obepínají meandr z měděné trubky. Měděné trubkové vývody průměru 18 mm se připojují k hydraulickému okruhu pájením nebo u přírubových vývodů se připojují k hydraulickému okruhu šroubovými rychlospojkami průměru 26 mm. Kolektory se spojují paralelně, v jedné řadě nejvíce 8 kusů.Plochý solární kolektor TS 330- technický list

Plochý solární kolektor s trubkovými (TS-330 N2L) nebo přírubovými (TS-330 N2P) vývody je určený speciálně pro horizontální (vodorovnou) montáž v solárních systémech s oběhovým čerpadlem.

Je možné je montovat tam, kde si to vyžaduje architektura budovy, předsazené před balkónové zábradlí nebo na rovné střechy výškových staveb, kde by vertikální kolektory byly vystaveny velkému zatížení větrem. V jedné řadě je možno zapojit maximálně 8 ks kolektorů.


Kolektor je sestaven z kompaktní lisované skříně, ve které je pomocí zasklívacího rámu z nekorodujících hliníkových profilů upevněné bezpečnostní solární sklo.
Absorbér z tvarovaného Al-Mg plechu s vysoce selektívní konverzní vrstvou má zaválcovaný meandr z měděné trubky.
Plochý solární kolektor CosmoSol 200 -
technický list


Plochý vanový kolektor v kompaktním trendovém designu.
Skříň kolektoru tvoří kompaktní lisovaná vana z hlubokotažného, mořské vodě odolného hliníku. K utěsnění solárního skla je použito speciálně tvarovaných hliníkových lišt a celoobvodoveho kontinuálního EPDM gumového profilu. Harfový měděný registr je laserem (bez přístupu vlhkosti) dokonale spojen s hliníkovým absorbérem, která má vakuově nanášenou vysoce selektivní vrstvu.Izolaci tvoří 40 mm deska z minerální vaty. Připojení na převlečné matice s těsněním je umístěno 2x nahoře po stranách. Jímka na čidlo se nachází z boku vlevo nahoře.Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku